Többek kérdésére válaszolva az örökzöldeket (pl. tuják, fenyők) nem permetezzük egyszerre a lombhullatókkal, amikor azok lemosó permezését végezzük.
A lemosó permetezés lényege, hogy tél végén, tavasz elején még a rügyfakadás előtt a fás részeken a kórokozók ( pl. gombák, baktériumok) és károkozók (pl. atkák, levéltetvek) áttelelő formáit jelentősen gyérítsük.
Ennek megfelelően a fás részekre alkalmazzuk lemosószerűen, olyan módon, hogy a felületet vastagon beborítsa, sőt az a legjobb, ha végigfolyva a törzsön és az ágakon bejut a repedésekbe is.
A lemosó permetezéshez a permetezőszerek használati utasításai nagyobb töménységet(!) írnak elő, amely csak lomb nélküli fás növényeken alkalmazható. Az örökzöldeknél a zöld levelek pusztulását (pl. perzselődés, levelek légzésének akadályozása) okozhatja a lemosó permetezéshez megadott nagyobb töménységű hatóanyag. A lomb megléte egyébként is megakadályozza a fás részek vastagon való beborítását.
A lemosásra használható permetezőszerek is használhatók később a már lombos fákra, de kisebb töménységben. Ebben a töménységben, a használati utasítás szerint alkalmazhatók örökzöldek esetén.
Tehát az örökzöldeket is, ha szükséges megpermetezhetjük, de a fent leírtak miatt nem a lombhullatók számára készített tél végi, tavasz eleji lemosásra szánt permetlével.